Frisch ab MFK Service 12M. Garantie CH-Fahrzeug Servicegepflegt 8-Fach Bereift NOVITEC Distanzscheiben Tieferlegung
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'437 kg |
| Type approval number | 1LD714 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km + 1800.- CHF |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 478 kW / 650 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 325 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 261'000 |
| Price | CHF 188'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.