AB MFK Service CH-Fahrzeug 8-Fach Bereift FACELIFT-Umbau Langversion 22 Corniche Felgen Standheizung 360Kamera Burmester TOP Ausstattung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'750 kg |
| Kerb weight | 2'070 kg |
| Type approval number | 1mf577 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 235'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 12.8 / 6.9 / 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 152'100 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.