Frisch ab MFK Service 12M. Garantie CH-Fahrzeug Servicegepflegt KW-Tieferlegung INOX-CAR-Sportauspuff CANTON-Soundsystem Rückfahrkamera Sitzheizung Vo. + Hi.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'912 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Type approval number | 1SG457 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km + 600.- CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 89'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 42'830 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.