AHK / Doppelschiebetüre / Einbauregale / Rückfahrkamera / Navi usw. - Ab Service, mit MFK Garantie - Das Nutzfahrzeug-Occasion-Center in Winterthur. Mit Top gepflegten Fahrzeugen.
Wässerwiesen Garage Occasions-Center
Wässerwiesenstrasse 95
Winterthur-Wülflinge / ZH
Tel: 052 511 04 71
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'027 kg |
| Kerb weight | 1'598 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 3RF901 |
| Car-Nr. | 7137-0 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 6 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 27'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 34'195 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.