19-ALU,DISTRONIC-PLUS,PANORAMA-DACH,SOUNDSYSTEM,PACK-SPORT,PACK-ASSISTENZ,AHK: 2'500KG
| Body style | Van |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 237 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 114'470 |
| Price | CHF 64'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.