4'350.- de prime de démonstration - Disponible dès le 22.05.2026
Garage Chuard SA
Route de la Maladaire 6
Corcelles / Payerne / VD
Tel: 026 662 43 53
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Trailer load braked | 310 kg |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 58 Monate Garantie 60 mois avec kilométrage illimité et 60 mois d’assistance dans toute l’Euro |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 4'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 26'550 |
| Price | CHF 22'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.