*Wunderschu00f6ner Camaro*Jetzt Probefahren
Garage Stahel AG
Kreuzlingerstrasse 139
Oberaach / TG
Tel: 071 516 13 34
Tel: 078 774 98 98
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'795 kg |
| Trailer load braked | 454 kg |
| Car-Nr. | 999703 |
| Cubic capacity | 6'162 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 298 kW / 405 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 12.2023 |
| Fuel consumption | 18.9 / 9.7 / 13.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 304 g/km |
| New price | CHF 50'990 |
| Price | CHF 29'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.