Touring-Paket, Liftsystem Vorderachse, Interieur-Paket Carbon etc. CH-Fahrzeug
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 1'782 kg |
| Kerb weight | 1'552 kg |
| Car-Nr. | 767286 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 312 g/km |
| Price | CHF 239'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.