***Hybrid Variante mit PHEV Bonus***Quality Sale
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 2'082 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 194D20098476 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate 60 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.7 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 38 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 25.7 kWh |
| New price | CHF 66'800 |
| Price | CHF 47'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.