AB MFK
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 3fd581 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 121'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 30'522 |
| Price | CHF 7'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.