*Skoda Fabia RS* 1.9TDI*
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'390 kg |
| Type approval number | 1SC401 |
| Car-Nr. | 1054 |
| Cubic capacity | 1'896 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 182'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.4 / 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 28'900 |
| Price | CHF 1'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.