Leasingzins ab 0.9 (siehe Fahrzeugbeschreibung)
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Chassis Number (VIN) | WBS21DM0806F87620 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 353 kW / 480 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.