Expertisu00e9 le 21.08.2023 / Service suivi / Roule bien / A vendre dans l'u00e9tat
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'597 kg |
| Kerb weight | 1'240 kg |
| Type approval number | 1CE355 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 152 kW / 207 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 08.2023 |
| Fuel consumption | 8.7 / 4.9 / 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.