CH-Fahrzeug, Sportpaket mit Sportsitze, Lederaussstattung, Navigation, Sitzheizung, Xenon, Tempomat, PDC, BT-Tel., etc..
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'220 kg |
| Kerb weight | 1'725 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Type approval number | 1ac582 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Occ. Garantie ab CHF 549.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 156'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 9'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.