20 Carlsson Räder, neue Batterien, frisch ab MFK
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Cubic capacity | 5'439 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 192'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 350 kW / 476 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 20.9 / 10.6 / 14.2 |
| CO2 emissions | 340 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.