* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LED-SCHEINWERFER * NAVI * ALCANTARA- LEDER * PANORAMA-DACH * 367 PS *
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MG826 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate VON DER u00dcBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREI |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 121'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.8 / 6.5 / 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 185 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 75'300 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.