Top Arbeitstier
Garage Mösch GmbH
Stettenenstrasse 41
Eiken / AG
Tel: 062 871 25 68
Tel: 079 293 80 07
| Body style | Pickup |
| First registration date | 06.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'170 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3FF492 |
| Cubic capacity | 2'198 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 75'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.4 / 7.1 / 7.9 |
| CO2 emissions | 208 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 44'200 |
| Price | CHF 22'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.