Leasingzinssatz zu 0.9 Preisberechnung: Spezial Lagerprämie mit Flottenrabatt Gültig bis 30.06.2026
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'667 kg |
| Kerb weight | 2'147 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 41 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 241 kW / 327 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 63 km |
| Battery capacity | 17.8 kWh |
| New price | CHF 81'690 |
| Price | CHF 62'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.