Frisch ab ServiceFrisch ab MFK12Mt.GarantieBlack-StyleR-Performance-PaketTempomatKlimaSitzheizungMatrixNavigationIsofixBluetoothParksensorenDAB+KameraACCAkrapovi-AbgasanlageLane-AssistSide-AssistWinterpaketPanorama-Schiebedach
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 6440 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 36'870 |
Note: actual equipment may differ from that listed.