CH-Fahrzeug / 8-Fach Bereift Korplettru00e4der / Frisch ab Service / Sehr Gepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'325 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1FJ855 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Fox Garantie gegen Aufpreis |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 61'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 134 kW / 182 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 / 4.6 / 5.5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.