Gepflegtes Fahrzeug, ab Fahrzeugprüfung (11.2025) unfallfrei, Klima, Xenon-Scheinwerfer, Sitzheizung, Lederlenkrad, PDC hinten, 8-fach bereift
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'415 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1AC939 |
| Chassis Number (VIN) | WL |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 173'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 4 / 3 / 4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 35'700 |
| Price | CHF 8'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.