1.Hand, unfallfrei, sehr gepflegt, ab Service 2.2026, Swiss Integral 10Jahre/ 100'000Km, Rückfahrkamera, Komfort-Fahrersitz, Holzboden im Laderaum
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3MQ868 |
| Chassis Number (VIN) | WL |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 42'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 |
| CO2 emissions | 231 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 43'420 |
| Price | CHF 21'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.