SEHR GEPFLEGT SCHWEIZER FAHRZEUG VOLL LEDER AUTOMAT HOLZ APPLIKATION AB SERVICE AB MFK MÖGLICH 8-FACH BEREIFT 2 SCHLÜSSEL
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'035 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1JA171 |
| Car-Nr. | 30 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 215'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 169 kW / 231 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 14.8 / 7.7 / 10.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 62'300 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.