garage-tobler.ch / Mercedes CH-Auslieferung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'026 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 9657.01 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 14'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | d |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 78'499 |
| Price | CHF 56'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.