CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE AUS 1. HAND 22 ALU, PANORAMA, 7 PLÄTZER, AHK 3500KG, ABSTANDSREGLER, BLACKPACKET, SIDE+LANE ASSIST, SPORTSITZE, AIRMATIC, CARBON INTERIOR, SITZKÜHLUNG, BANGOLUFSEN, SITZHEIZUNG HINTEN, AMBIENTELIGHT, HEADUP, VIELES MEHR..
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'925 kg |
| Kerb weight | 2'575 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1aq894 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 373 kW / 507 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 303 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 169'130 |
| Price | CHF 55'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.