Frisch ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Leder / Rückfahrkamera /
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'095 kg |
| Kerb weight | 1'575 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1mg657 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Burgundy |
| Mileage | 121'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.5 / 5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 43'250 |
| Price | CHF 14'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.