****Fahrzeug wird beim Kauf frisch vorgefu00fchrt und Service wird frisch ausgefu00fchrt****
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'285 kg |
| Kerb weight | 1'790 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BE725 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2024 |
| Fuel consumption | 11.6 / 5.9 / 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 188 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 65'400 |
| Price | CHF 14'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.