Frisch vorgefu00fchrt am 08.12.2025 Neue Winterreifen
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'105 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1OC970 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 115'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 4.8 / 4 / 6.3 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 32'970 |
| Price | CHF 15'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.