Fahrzeug wird beim Kauf frisch vorgefu00fchrt und Service wird frisch ausgefu00fchrt
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'605 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1CF639 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 107'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 7.1 / 4.6 / 5.6 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 29'615 |
| Price | CHF 6'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.