**Frisch ab MFK**Ab Service**Garantie**Xenon**7-Sitzer**Automat**Tempomat**Leder**Sitzheizung**PDC**Rückfahrkamera**Panorama-Glasdach**Top Zustand**
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'639 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 Monate oder 20'000km Garantie mu00f6glich durch Aufpreis |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 194'874 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 / 5 / 5.7 |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 45'150 |
| Price | CHF 10'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.