Garage M Steiner GmbH
Industriestrasse 9
Oberdiessbach / BE
Tel: 031 771 15 44
Tel: 079 334 50 80
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'710 kg |
| Kerb weight | 1'318 kg |
| Type approval number | 1ha597 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 86'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 80 kW / 109 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 24'690 |
| Price | CHF 18'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.