Sabelt Carbon Schalensitze (selten), Frisch ab Service inkl. Zündkerzen und Zündspulen, OZ / Sparco Felgen, Distanzscheiben, Record Monza Auspuff, Hammer Sound Fahrspass pur
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'440 kg |
| Kerb weight | 1'200 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fc448 |
| Car-Nr. | 1094 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 101'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.7 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 34'450 |
| Price | CHF 15'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.