Seit über 40 Jahren die Nissan Vertretung in Luzern (kein Direkt-Import)
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'674 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1NA926 |
| Car-Nr. | 2438-1 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 118'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.5 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 36'690 |
| Price | CHF 11'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.