CH-Fahrzeug / Liftsystem / Abstandstempomat / Sitzbelüftung und Heizung / Keramikbremsen / Car-Play / Service gepfl.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'080 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Type approval number | 1PF801 |
| Car-Nr. | U-0000000409-378364 |
| Cubic capacity | 3'745 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 57'488 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 478 kW / 641 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.5 |
| CO2 emissions | 284 g/km |
| New price | CHF 317'570 |
| Price | CHF 174'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.