Diverse Lack Schäden, Diverse Kratzer und Beulen.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'220 kg |
| Type approval number | 1SC386 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 234'700 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 101 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2022 |
| Fuel consumption | 9.7 / 5.6 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 161 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 21'780 |
| Price | CHF 990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.