Sehr Gepflegt / Frisch ab Service / Top Ausstattung
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Fox Garantie gegen Aufpreis |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 61'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 415 kW / 564 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.9 / 7.6 / 9.9 |
| CO2 emissions | 231 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 69'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.