CH-Fahrzeug inkl. Garantie, S line-Sportpaket, Sitzheizung vorne, Tempomat, Park Distance Control vorne und hinten, Bluetooth-Schnittstelle, ...
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 1'895 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | AQ51 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahre / 20000 Km im Kaufpreis inbegriffen |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 138'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.9 / 7.1 |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 55'000 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.