Sofort verfügbar Nettopreis inkl. 1'000 CHF Leasingbonus (Barkaufpreis 28'000 CHF)
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'401 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1RH214 |
| Car-Nr. | 970111 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie Verlängerung möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.9 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 110 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 30'000 |
| Price | CHF 27'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.