Ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Leder / Rückfahrkamera
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1SC534 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 228'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.9 / 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 44'940 |
| Price | CHF 7'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.