Aus 1. Hand, CH-Fahrzeug, Sehr gepflegt, Rückfahrkamera, Parksensoren, Panoramadach, Tempomat, Lenkradheizung, Sitzheizung, Navigation, Bluetooth, Klima, AUX, USB, Ab MFK.
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'724 kg |
| Type approval number | 1KA409 |
| Chassis Number (VIN) | KNAHU815GG7158827 |
| Cubic capacity | 1'685 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 104 kW / 141 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 5 / 4 / 4 |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| New price | CHF 31'550 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.