Garage-Carrosserie Schürch SA
rue du Grand-Chézard 4
Chézard-St-Martin / NE
Tel: 032 516 40 10
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'670 kg |
| Kerb weight | 1'273 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1VD134 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 293'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.3 / 6.8 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 163 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 25'200 |
| Price | CHF 990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.