Massagesitze, Sitzheizung und belüftung, Panorama-Glasdach, Assistentsysteme, AHK, Kamera, Lederaussstattung, DAB, BT-Tel. etc..
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'230 kg |
| Kerb weight | 2'535 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC712 |
| Cubic capacity | 4'367 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Occ. Garantie ab CHF 549.- |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 188'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.8 / 7.6 / 8.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.