Frisch ab MFK Frisch ab Service Frisch Poliert und Gereinigt Top Konditionen bei Leasing + Finanzierung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'560 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km Auf Wunsch 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 24'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 5.4 / 5.2 / 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 41'950 |
| Price | CHF 24'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.