Remise exceptionnelle de 11'922 CHF. Véhicule de direction
Mon Repos Automobile de Group Leuba SA
Rue Etraz 14
Lausanne / VD
Tel: 021 310 03 93
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'979 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 7602903 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 99999 km Garantie constructeur Mercedes-Benz : 3 ans ou jusquà 100'000 km / minimum |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 74 km |
| New price | CHF 56'822 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.