CH-Fahrzeug / Mercedes Garantie 3 Jahre oder 100000 km / Gratis Service 10 Jahre oder 100000 km / Top Ausstattung
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 2'040 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Mercedes-Benz Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 165'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.