Inkl. 12 Monate / 20'000 Km Garantie,
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'835 kg |
| Type approval number | 1XZ682 |
| Car-Nr. | U-0000000509-13084 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 58'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 221 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 41 g/km |
| Battery capacity | 13.2 kWh |
| New price | CHF 64'940 |
| Price | CHF 24'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.