Wunderschöner und gepflegter BMW X5 / Frisch ab Service und MFK / 8-Fach bereift / AHK 2700Kg / CH-Fahrzeug / Leasing ab 282.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BE790 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 200'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 5.2 / 6.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 79'300 |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.