Dacia Bigster Hybrid - Stark im Alltag, sparsam unterwegs.
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'487 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 1'793 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 115 kW / 155 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 33'640 |
| Price | CHF 33'640 |
Note: actual equipment may differ from that listed.