Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Leder / Gepflegtes Fahrzeug
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'265 kg |
| Kerb weight | 1'825 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1bb613 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 165'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.3 / 5.8 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 59'900 |
| Price | CHF 5'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.