**Voiture de direction**
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'629 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Car-Nr. | 229D20100208 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate Garantie véhicule neuf de 48 mois à compter de la 1ère immatriculation |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 34'390 |
| Price | CHF 31'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.